ANTRESOLA W DOMU

Antresola w domu to świetny pomysł na urozmaicenie wnętrza, nadania mu ciekawego wyglądu oraz dobre zagospodarowanie przestrzeni – dzięki niej zyskujemy więcej miejsca i możemy urządzić wymarzoną przestrzeń do pracy, sypialnianą lub wypoczynkową.

Przestrzeń na górze dzięki antresoli przenika się z przestrzenią na dole. Wszystko łączy się w jedną, spójną całość. Antresola i jej aranżacja robi niesamowite wrażenie na gościach oraz domownikach. Z góry można oglądać cały dół – salon, kuchnię, jadalnię. Antresola jest także podstawową aranżacją we wnętrzu typu loft, o którym ostatnio pisaliśmy. Ma także ważne zastosowanie – dzieli części salonu. Pod nią można umieścić aneks kuchenny, bibliotekę lub kącik telewizyjny.

Antresola w domu wiąże się także z pewnymi problemami. Zdecydowanie największy z nich to ogrzewanie. Ciepłe powietrze zgodnie z zasadami fizyki unosi się do góry, co oznacza, że na dole musimy zwiększyć moc grzejników, aby ciepło nie uciekało tylko do góry. Wiadomo, że przebywamy przede wszystkim jednak na dole. Na antresoli będzie zawsze cieplej. Bardzo ciężko będzie sprawić, aby w całym domu lub mieszkaniu panowała taka sama temperatura. Antresola to także przestrzeń często wykorzystywana w hotelach, dlatego proponujemy naszą stronę - Aranżacja hotelu, która mówi w tym temacie dużo więcej.

Drugim ważnym problemem związanym z aranżacją antresoli w domu to rozchodzące dźwięki. Bardzo często włączony telewizor słychać lepiej na antresoli niż w samym salonie. Warto otworzyć antresolę nad taką częścią parteru, która jest po prostu cicha.

Jak oświetlić takie wysokie pomieszczenie? Potrzebujemy przede wszystkim silniejszych źródeł światła. W tym celu potrzebujemy naprawdę dobrego projektu oświetlenia domu z antresolą, po to aby nie był to zbyt wielki koszt dla nas.

Przeczytaj więcej informacji o współpracy z naszem biurem - Projekty wnętrz Katowice. Zaufaj naszemu doświadczeniu.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK