ARANŻACJA GABINETU W DOMU

Praca w domu to prawdopodobnie marzenie każdego z nas. Bez marnowania czasu na zbędne dojazdy do pracy i stanie w korkach. Radzimy jak urządzić domowy gabinet, aby stwarzał jak najlepsze warunki do pracy.

Pojęcie „home office” jest coraz częściej spotykane. Wszystko dzięki temu, że coraz więcej ludzi uprawia wolne zawody i prowadzi swoje biura w zaciszu własnego domu. Wygląd naszego miejsca pracy w dużej mierze będzie zależał od tego czym się zajmujemy, jednak są pewne cechy, które powinny opisywać każde domowe biuro.

WNĘTRZE

Każdy domowy gabinet musi być praktyczny i wygodny. Powinny się w nim znajdywać odpowiednie meble i wyposażenie. Priorytetową rzeczą jest wygodny fotel i biurko. Po długotrwałej pracy w pozycji siedzącej, nasze plecy z pewnością podziękują nam za przyłożenie szczególnej uwagi do wyboru komfortowego fotela. Warto również zaopatrzyć naszą przestrzeń biurową w regały, na których uporządkujemy nasze dokumenty i materiały.

LOKALIZACJA

Poza samym wyposażeniem naszego biura, istotna rolę odgrywa usytuowanie gabinetu w domu lub mieszkaniu. Pracy w gabinecie sprzyja cisza i spokój, dlatego ważne jest aby wybierając lokalizacje, szukać pomieszczeń ulokowanych w odseparowanych częściach domu. Z dala od pokoju dzieci i kuchni, skąd będą do nas dobiegać różne odgłosy i zapachy, które mogą nas dekoncentrować.
Zwróćmy również uwagę na światło panujące w pomieszczeniu, najlepiej jeśli będzie dostęp słońca przez cały dzień. Dodatkowo gdy za oknem będziemy mogli zobaczyć inspirujący widok, będzie to już idealna lokalizacja.

STYL

Gabinety kojarzące się skórzanymi fotelami i drewnianymi meblami to klasyka w najczystszej postaci. Jednak współcześnie domowe gabinety coraz częściej aranżowane są w stylu industrialnym i minimalistycznym. Naturalne i proste materiały takie jak szło, metal, drewno i beton z powodzeniem tworzą przestrzeń sprzyjającą pracy w naszym domowym gabinecie.

Odpowiednio zaprojektowany domowy gabinet sprawi, że nasza praca stanie się wydajniejsza i przyjemniejsza.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK