BALKON W BLOKU - INSPIRACJE

Balkon w bloku mimo swojej niepozorności może urzekać urodą na wiele sposobów. To miejsce spokoju i wyciszenia, oddychania świeżym powietrzem oraz łapania porannych promieni słońca. Dzięki naszym sprawdzonym pomysłom i inspiracjom jego urządzenie stanie się niezwykle łatwe i przyjemne dla każdego.

Taras, balkon lub pokój letni należy dokładnie uporządkować przed zbliżającą się wiosną. Warto zadbać, aby był miłym kątem relaksu pośród wielkiego miasta. Warto ożywić go poprzez rośliny doniczkowe – zyska dzięki temu przyjemną oprawę. Zielony także wpływa dobrze na samopoczucie oraz odprężenie. Kwiaty balkonowe można przybić do ściany, umieścić na odpowiednich półkach lub pozwolić im zwisać z sufitu. Nasza rada – dostosuj wybór kwiatów do warunków jakie panują na Twoim balkonie. Gatunki, które mają wiotkie łodygi są nieodpowiednie jeśli Twój balkon jest w wietrznym miejscu. Pamiętaj też o rozmieszczeniu – od strony południowej polecamy zasadzić nagietki, pelargonie oraz petunie. Zaś od północnej idealnie sprawdzą się na przykład bratki

Dobrym pomysłem jest także zadbanie o odpowiednie meble – szczególnie polecamy krzesła oraz stolik. Dzięki nim można rozkoszować się poranną kawą na świeżym powietrzu, lub urządzić romantyczną kolację wieczorem. Dokładnie przeanalizuj swój balkon – to w końcu przedłużenie domu służące do relaksu. Zastanów się czy nie zyskałby więcej wdzięku poprzez dodanie roślin, lampionów, doniczek i wygodnych mebli ogrodowych? Prace nad urządzeniem tego miejsca są niezwykle przyjemne i nie wymagają dużo pracy. Zwykle wystarczy przestawić lub dodać kilka elementów. Nasza rada – polecamy ułożyć na balkonie drewnianą podłogę – wybrać odpowiedni gatunek, który będzie odporny na warunki atmosferyczne oraz samodzielnie przykręcić do podłoża. Nada to balkonowi niezwykłej przytulności. Można wybrać także sztuczną trawę, która da nam namiastkę natury.

Zadbaj o to, aby Twój balkon był wizytówką w Twoim domu. Zaplanuj w nim chwile relaksu, nie odkładaj jego aranżacji na później. Zbliżająca się wiosna to doskonały czas na gruntowne porządki i zmiany. Zobacz jak niewiele to kosztuje, a ile można zyskać dzięki zmianie tego miejsca.

Obejrzyj poniżej nasze inspiracje przygotowane specjalnie dla Ciebie.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK