STYL WABI-SABI

Styl wabi-sabi wyjątkowo podbił rynek aranżacyjny w 2018 roku. Sama egzotyczna oraz tajemnicza nazwa przyciąga wielu pasjonatów projektowania i aranżacji. Styl ten można opisać dokładnie kilkoma słowami – urok, swojskość oraz niedoskonałość.To idealny styl do zaprojektowania własnej restauracji. Stanowi to także ofertę naszego biura, dlatego dowiedz się więcej w temacie - Projektowanie restauracji oraz Aranżacje sali restauracyjnej.

Wabi-sabi tak naprawdę nie jest stylem aranżacyjnym, lecz japońską filozofią, która liczy sobie około 600 lat. Słowo „wabi” nie oznacza nic innego jak prostotę, a „sabi” to piękno, które przede wszystkim wynika z upływającego czasu. Wszystko opiera się na poszukiwaniu i odnalezieniu piękna w niedoskonałości, docenieniu prostych rzeczy, surowych oraz indywidualnych – każde pęknięcie, każda rysa i widoczne uszkodzenie mniejsze lub większe jest niepowtarzalne. Wabi-sabi nie uznaje upiększania miejsca, dodawania nowych rzeczy, wymianie starych.

Jeśli chodzi o filozofię wabi-sabi we wnętrzu powinniśmy postawić na prostotę oraz skromność. Wyzbądźmy się niepotrzebnych dekoracji i ozdobników. Tutaj liczy się tylko autentyczność miejsca, otaczanie się najpotrzebniejszymi rzeczami. Głownie używamy naturalnych materiałów, prostej i delikatnej kolorystyki oraz przedmiotów związanych z historią. Dobrze prezentują się podniszczone meble, odpadająca lekko tapeta oraz tynk. Aranżację tego wnętrza projektuje upływający czas.

Jeśli marzysz o wnętrzu swojego mieszkania lub domu w tym stylu postaw na naturalność – stare i spękane drewno, nieoszlifowany i surowy kamień, ręczne plecionki. Postaw także na konkretne barwy – brąz, szarość, beż, wytłumiona czerwień i pomarańcz. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj ceramika – robiona ręcznie, z widocznymi śladami wcześniejszego użytkowania.

Nasze biuro projektowe z przyjemnością zajmie się aranżacją Twojego wnętrza w tym wyjątkowym stylu wywodzącym się z harmonijnej i spokojnej Japonii. Przyjdź na spotkanie z nami, opowiedz o swoich oczekiwaniach i sprawdź nasze realizacje. Dostosujemy do Ciebie każdą koncepcję. Jesteśmy dla Ciebie. Dowiedz się więcej na stronie - Aranżacja wnętrz Tarnów.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK