WIESZANIE BEZ GWOŹDZI

Wiele razy w naszym życiu przychodzi moment kiedy pragniemy zmian. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz może to być ustawienie mebli, czy też nowe kolory ścian. Przytulności dodają także nowe obrazy na ścianie lub praktyczne powieszone rzeczy – narzędzia w garażu, garnki i przyrządy w kuchni, wieszaki na ścianie w holu. Innowacyjne i praktyczne rozwiązania naszego wieku przychodzą nam z pomocą – nie musimy już wiercić ścian, robić bałaganu oraz dziury, zwłaszcza, że nasza koncepcja może się zmienić.

Remont domu lub pomieszczenia wiąże się z przymocowaniem do ścian wielu rzeczy – obrazy, lustra, wieszaki, półki. Rozwiązania, które pragniemy Państwu przedstawić w tej poradzie pokazują jak można to zrobić czysto, przyjemnie, bezproblemowo oraz co najważniejsze – bez uszkadzania świeżo wykończony i odnowionych ścian.

Przykładowo rzeczy lekkie – plakaty, zegar ścienny, kalendarz lub ramki bez problemu zawiesimy za pomocą plastrów lub samoprzylepnych pasków. Dobrze sprawdzą się także magnesy bądź rzepy. Są one w stanie utrzymać ciężar do 2kg. Większe rzeczy tupu półki, wieszaki, lustro i różnego rodzaju uchwyty najlepiej zamocować na specjalnej dwustronnej taśmie samoprzylepnej lub specjalnym kleju montażowym. Nadaje się on do wszystkich materiałów – drewna, cegły, metalu, a nawet ceramiki. Na niektórych opakowaniach takiego kleju czytamy, że wytrzymują on ciężar do 350kg! Te sposoby zapewnią nam możliwość prze aranżowania naszego przedmiotu w inne miejsce w każdej chwili. Niektóre – te mocniejsze – materiały montażowe mogą jednak pozostawić pewne ślady. W przypadku kleju ponowne odklejenie przedmiotu może nie należeć do najprostszych. Aby uniknąć takiej ewentualności zachęcamy do przeczytania instrukcji.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać jest przygotowanie podłoża przed montowaniem czegokolwiek na ścianie. Jeśli siła mocującego elementu nie będzie dokładnie spajała się z podłożem to zawierzona rzecz może odpaść wraz z tynkiem. Należy zwróć uwagę jakie elementy montażowe wybieramy – na rynku dostępne są kleje i taśmy specjalnie przeznaczone do kuchni lub łazienek. Istotną informacją jest także to, że materiały klejące idealnie nadają się do gładkich powierzchni, jednakże do chropowatych należy zastosować klej. Z elementów należy usunąć tłuszcz, kurz oraz brud. Nie można także pozostawić ich wilgotnych.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK