ROŚLINY W SYPIALNI

Ciężko wyobrazić sobie ciepły rodzinny dom w którym nie ma żadnych roślin. Od dziecka nauczona przez babcie, że to taki kwiatek, a taki krzaczek ma inne właściwości lecznicze i działanie chciałabym was zainspirować i pomóc w wyborze odpowiednich roślin dla siebie. Każda z nich ma unikalny wygląd a w odpowiedniej kompozycji będzie tworzyć wspaniały klimat w naszych pomieszczeniach.

WIĘCEJ

KAMIENNA STODOŁA / NOOK / HALL

To oryginalny projekt brytyjskich architektów z pracowni Hall + Bednarczyk Architects, w którego koncepcji zderza się nowoczesność z klasycznym wiejskim stylem tworząc jego nową interpretację. Całość składa się na piękną spójną bryłę, która z powodzeniem wtapia się w klimat pobliskich wiejskich domów a dzięki wykorzystaniu tradycyjnego kamienia zdaje się że sam budynek obcuje z naturą.

WIĘCEJ

DOM AMFIBIA / BACA ARCHITECTS

Dom amfibia to rozwiązanie, które spodoba się wszystkim miłośnikom wody. Twórcą tego genialnego projektu jest Robert Barker. Rozplanowany i przemyślany od A do Z budynek, razem z ogrodem tworzy całość której właściciele nie muszą obawiać się podniesionego stanu wody. Innowacyjność w parze z wysokiej klasy wzornictwem poskutkowała funkcjonalnym domem, idealnie wtapiającym się w klimatyczne otoczenie starej angielskiej zabudowy.

WIĘCEJ

OGRÓD W DOMU – 20 ZIELONYCH INSPIRACJI

Każdy z nas czasami tęskni do natury, ciepłego lata czy odpoczynku, szczególnie w pochmurne lub zimowe dni. Z tym relaksem kojarzą nam się piękne ogrody, najlepiej z leżakiem, bez zbędnych tłumów. Jak przenieść ten klimat do wnętrza w którym żyjemy na co dzień ? Oto parę inspiracji, które mam nadzieje pomogą wam w codziennym odprężeniu. Nie bez przyczyny twierdzi się, że zielony kolor uspokaja.

WIĘCEJ

TRIKI JAK POWIĘKSZYĆ MAŁE MIESZKANIE

Małe mieszkanie ma swoje plusy, jest mniej do sprzątania, szybciej się ogrzewa, mniej kosztuje. Dla niektórych takie lokum to spełnienie marzeń, dla innych tylko przystanek na nocleg w codziennym biegu do wymarzonej kariery. Jednak chcąc pomieścić wszystkie przedmioty bliskie naszemu sercu w niedużej przestrzeni często nie możemy sobie z tym poradzić.

WIĘCEJ

TRANSPORT WYPOSAŻENIA DLA TWOJEGO DOMU

Zanim wprowadzisz się do swojego wymarzonego domu, musisz je wcześniej urządzić. Z tym związany jest istotny temat, czym przewieźć potrzebne materiały i elementy wystroju. Nie zawsze właściciel domu posiada odpowiedni transport, a firmy nie gwarantują przewozu zakupionych rzeczy. Często zdarza się sytuacja, że potrzeba auta "od zaraz".

WIĘCEJ

ARANŻACJA POKOJU DLA DZIECKA

Aranżacje pokoi dla dzieci są z całą pewnością nie mniej wymagające od pozostałych pomieszczeń mieszkania. Najmłodsi są specjalną grupą odbiorców. Projektowana dla nich przestrzeń powinna być przede wszystkim bezpieczna, łatwo dostępna i kreatywna.

WIĘCEJ

JAK WYBRAĆ BIURO ARANŻACJI WNĘTRZ

Na początku swojej drogi do wymarzonego domu, każdy staje przed wyborem odpowiedniego biura projektowego. Od wybranej pracowni architektonicznej i jej pomysłów będzie zależeć funkcjonalność, komfort i estetyka naszego nowego mieszkania.

WIĘCEJ

KOLORYSTYKA WNĘTRZ

Kolor wnętrza to często niedoceniany, ale bardzo ważny element tworzący wystrój naszego pomieszczenia. Jego znaczenie jest często bagatelizowane i nie zdajemy sobie sprawy z wpływu barwy na nasz nastrój i samopoczucie.

WIĘCEJ

BETON ARCHITEKTONICZNY WE WNĘTRZACH

Beton jest bardzo popularnym dodatkiem do wnętrz. Dostępny jest pod wieloma postaciami. W zależności od wnętrza, które chcemy ozdobić, możemy zastosować typowy beton dekoracyjny, betonowe płytki lub całe betonowe struktury.

WIĘCEJ

WYBÓR ODPOWIEDNIEJ FARBY

Planując malowanie mieszkania lub domu stajemy przed wyborem farby. Na pierwszy rzut oka wydawało by się to proste zadanie, jednak farba farbie nie równa.

WIĘCEJ

ARANŻACJA GABINETU W DOMU

Praca w domu to prawdopodobnie marzenie każdego z nas. Bez marnowania czasu na zbędne dojazdy do pracy i stanie w korkach. Radzimy jak urządzić domowy gabinet, aby stwarzał jak najlepsze warunki do pracy.

WIĘCEJ

CZARNE ŚCIANY WE WNĘTRZACH

Czarny kolor we wnętrzach wcale nie musi oznaczać ponurego i smutnego mieszkania. Odpowiednio dobrana czerń potrafi nadać prawdziwej elegancji i stylu. Dodatkowo może świadczyć o odważnym guście gospodarzy, którzy nie boją się nowoczesności.

WIĘCEJ

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ - MINIMALIZM

Mniej znaczy więcej – takimi słowami Ludwig Mies van der Rohe nadał początek nowemu stylowi w architekturze i aranżacji wnętrz. Tak właśnie rozpoczęła się nowa era nowoczesności – minimalizm.

WIĘCEJ

ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE

Podczas urządzania własnego wnętrza szczególnie należy zadbać o swój komfort i wygodę. Zapewnia to właściwie dobrane oświetlenie w każdym pomieszczeniu – ma zdobić przestrzeń, eksponować walory oraz być funkcjonalne.

WIĘCEJ

FARBY TABLICOWE I MAGNETYCZNE

Farby tablicowe i magnetyczne to niezwykle popularne i funkcjonalne rozwiązanie we wnętrzach. Są niezwykle efektowne, dodają wnętrzu elegancji, nie niszczą ścian. Idealnie nadają się jako tablice informacyjne lub ściany do rysowania dla najmłodszych.

WIĘCEJ