DOM AMFIBIA / BACA ARCHITECTS

Dom amfibia to rozwiązanie, które spodoba się wszystkim miłośnikom wody. Twórcą tego genialnego projektu jest Robert Barker. Rozplanowany i przemyślany od A do Z budynek, razem z ogrodem tworzy całość której właściciele nie muszą obawiać się podniesionego stanu wody. Innowacyjność w parze z wysokiej klasy wzornictwem poskutkowała funkcjonalnym domem, idealnie wtapiającym się w klimatyczne otoczenie starej angielskiej zabudowy. Jest to wzór do naśladowania i dowód na to, że bez obaw można stawiać budynki na terenach zalewowych, co daje wiele możliwości i może wnieść spokój w codzienne życie ludzi mieszkających na obszarach zagrożonych powodziami, nie mówiąc już o osobach lubiących bliskość natury.

Innowacyjność tego budynku polega na jego lekkiej konstrukcji i systemie, dzięki któremu unosi się do góry wraz z poziomem wody. Jednak to nie wszystko, zastanawiacie się pewnie co z ogrodem i terenem na około. Otóż, przestrzeń wokół domu została zaprojektowana tak by nie szkodziło jej zalanie, a same rośliny dobrane pod kątem odporności na duże ilości wody. Zakopane w ziemi rury, gdy nadejdzie przypływ doprowadzają wodę pod dom tak by móc go zalać od spodu co sprawi że stopniowo będzie się podnosił do góry i opadał w czasie odpływu. Niesamowite jest to, że od zewnątrz nie przypomina wcale barki ani ruchomej konstrukcji, wręcz kojarzy się z nowoczesnymi, na stałe opartymi na ziemi konstrukcjami. Dodatkowym atutem jest przeszkolona, panoramiczna fasada, która odsłania piękny widok na rzekę.

Biorąc przykład z biura Baca Architects możemy wynieść cenna lekcje, że nie ma projektów niemożliwych, a każda granica jest do pokonania. Dlatego zainspirowani dokonaniami innych, chcemy zmieniać świat na lepsze. Ten angielski dom jest najlepszym przykładem połączenia funkcjonalności z nowoczesnym stylem życia. Co prawda w tym przypadku stworzonym z zamiłowania do bliskości wody ale w równie inspirującym by nieść pomoc ludziom, którzy potrzebują takich rozwiązań na co dzień.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK