FARBA MAGNETYCZNA I TABLICOWA

Farby tablicowe i magnetyczne to niezwykle popularne i funkcjonalne rozwiązanie we wnętrzach. Są niezwykle efektowne, dodają wnętrzu elegancji, nie niszczą ścian. Idealnie nadają się jako tablice informacyjne lub ściany do rysowania dla najmłodszych domowników. W tym artykule pragniemy pokazać Państwu różnicę między nimi oraz przedstawić ciekawe inspiracje z ich aranżacją.

1. Farba tablicowa jest niezwykle praktyczna, ponieważ można po niej pisać i malować. Idealnie nadaje się do kuchni – na przykład na spisywanie przepisów, przedpokoju – na zapisywanie notatek, ważnych numerów i rzeczy do zrobienia, oraz do pokoju dla dziecka i nastolatka – pomaga w nauce oraz kreatywności, nie niszcząc przy tym zwykłej ściany. Kredę ze ściany niezwykle łatwo usunąć – wystarczy ją przedrzeć zwilżona gąbką lub ścierką. Można nią pomalować nie tylko ściany, ale także karton, metal oraz części mebli. Z racji swojej popularności przywykliśmy do widoku czarnej lub zielonej farby. Producenci miło nas tutaj zaskakują – mamy możliwość zakupienia takich farb w kolorze niebieskim, czerwony, żółtym i nawet choćby różowym.

Sama farba podczas malowania nie kapie, ma dobre właściwości kryjące. Ściana która jest nią pomalowana zyskuje odporność przed wodą. Mimo użytku farba tablicowa nie traci koloru i nie blaknie. Jest sucha po około 24 godzinach od pomalowania, jednakże swoją ostateczną trwałość osiąga po miesiącu. Przez ten czas zaleca się wstrzymać z korzystania z niej. Z jej usunięciem także nie ma problemu – wystarczy oczyścić, zagruntować oraz pomalować na nowy wybrany kolor.

2. Farba magnetyczna, jak sama nazwa mówi, pozwala na przytwierdzenie dekoracji do pomalowanej nią przestrzeni. Wzmaga to kreatywność, nadaje wnętrzu uroku oraz pomaga modyfikować wystrój w dowolnej chwili, bez niepotrzebnego wiercenia. Taka farba jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którzy nie lubią brudzić się kredą i pisać nią po ścianie. Do powierzchni pokrytej farbą magnetyczną można przyczepić różnego rodzaju magnesy, karteczki, różne narzędzia lub nawet klucze.

Powierzchnia pomalowana taką farbą jest matowa. Im więcej warstw (jednak nie więcej niż 4) tym przyciąganie będzie mocniejsze. Jej całkowity czas schnięcia wynosi 12 godzin. Dopiero po upływie takiego czasu możemy nakładać kolejną warstwę. W jej składzie nie ma żadnych szkodliwych substancji. Najważniejsza jednak jest sprawa koloru – otóż ścianę najpierw malujemy farbą magnetyczną, a później na wybrany kolor już zwykłej farby. Możemy również nałożyć cienką tapetę.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK