LOFTOWE WNĘTRZE

Loftowe wnętrze to industrialny klimat – jest w nim mnóstwo stali, szkła, przeważnie także antresola. Charakteryzuje się niedbałymi ścianami, widocznymi niekiedy instalacjami oraz dużą otwartą przestrzenią – przypomina halę fabryczną.

Moda na takie mieszkania rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. Były tanie, nie eleganckie, ale oferowały tamtejszym artystom dużą przestrzeń do pracy. Dziś cieszą się niezwykłą popularnością, są minimalistyczne i mają dużo światła. Nie ma w nich ścian działowych, dzięki czemu sami możemy decydować o rozmieszczeniu i podzieleniu pomieszczeń. Możliwość ich aranżacji jest nieograniczona – każde wnętrze jest niepowtarzalne. Loftowe wnętrze doskonale pasuje jako Aranżacja sklepu oraz Aranżacja restauracji.

Aby Twoje wnętrze domu przypominało loft należy wykorzystać beton architektoniczny, cegły na ścianie oraz stalowe elementy – balustrady. Kolorystyka, która dominuje to barwa naturalnych cegieł oraz beton. Warto także użyć stonowanych szarości oraz delikatnych bieli. Warto także wprowadzić drewno lub wzory geometryczne, które ładnie kontrastują zresztą.

Jeśli chodzi o meble i podłogi – dobrze prezentują się drewniane. Powinny być proste i neutralne. Zazwyczaj mieszkania i domy w stylu loftowym charakteryzują się dużymi oknami, przez które wpada dużo światła. Warto do nich dodać wysokie lampy. Najważniejsza rzecz w takim stylu to umiejętne wykorzystanie starych elementów przestrzeni oraz wkomponowanie w nie nowoczesnych dodatków, aby wszystko łącznie tworzyło estetyczną i spójną całość. Nie ograniczaj się – nie żałuj sobie dywanów i plakatów na ścianie.

Prawdziwy loft jest także niezwykle wysoki – daje to wielkie możliwości architektom. Zdecydowanie warto wtedy wybrać antresolę, o których jeszcze opowiemy. Na razie zobaczcie nasze inspiracje na wnętrza w stylu loftowym.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK