PRZEDPOKÓJ - INSPIRACJE

Przedpokój nie musi być pomieszczeniem nudnym, przechodnim, bez wyrazu. Warto zwrócić szczególną uwagę na jego wystrój, ponieważ dla naszych gości jest wizytówką domu. Pokazuje jego charakter, odzwierciedla domowników. Powinien sprawiać dobre wrażenie i rzucać się w oczy.

Przedpokój powinien zapewniać bardzo komfortowe wejście do domu. Nie może być zagracony, przejście musi być wygodne – nie polecamy stawiać żadnych progów. Standardowo powinno znaleźć się w nim miejsce na szafę / szafkę na kurtki i buty, wieszak, stojak na parasole, podręczna półka lub wieszak na klucze, oraz niezastąpione przed wyjściem lustro.

Zdecydowanie warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad ścianami. Jeśli nie boimy się kolorów, możemy postawić na coś co na pewno nie zostanie nie zauważone. Wręcz przeciwnie – od wejścia nasi goście będą podziwiać naszą kreatywność. Jedna ściana w zdecydowanym kolorze ożywia także i powiększa optycznie mniejsze pomieszczenie. Kolor nie może także kłócić się z drzwiami, które wybraliśmy do całego domu. Nasza rada – postawić na ciemniejsze kolory. Nadadzą elegancji, oraz zabrudzenia powstałe w korytarzu nie będą mocno widoczne. Nie oznacza to jednak, że zaciemnią to miejsce – przykładowo do szarych ścian, pięknie będzie prezentował się biały wieszak.

Warto także zastanowić się nad zaaranżowaniem otwartego holu – prowadzi on prosto do salonu i innych pomieszczeń. Widać z niego już całość domu. Jest to także dobry pomysł na powiększenie przestrzeni w małym mieszkaniu.

W sprawie lustra – wszyscy wiemy, jak dobrze przed wyjściem jest przejrzeć się jeszcze raz i poprawić ewentualne doskonałości, bez potrzeby wchodzenia z powrotem do domu. Lustro w przedpokoju także wizualnie powiększa pomieszczenie. Warto nad nim zamontować oświetlenie – nada to pomieszczeniu ciepła, i jeszcze bardziej je poszerzy. Nasza rada – w małym przedpokoju najlepiej postawić na lustro wbudowane w szafę.

Szafa powinna mieścić odpowiednią ilość kurtek oraz butów. Zwykle wybierana jest dwudrzwiowa szafa. W szufladach dobrze umieścić preparaty do butów, czapki, szaliki, rękawiczki oraz kapelusze. Na górnych półkach możemy umieścić rzadziej używane torby podróżne lub sportowy sprzęt. Warto jednakże postawić także wieszak – niekiedy nasze okrycia lub naszych gości mogą być przemoczone deszczem lub śniegiem – nie wieszajmy ich wówczas od razu w szafie. Rząd butów stojący w holu nie nadaje mu uroku – warto zakupić specjalną szafkę, która wszystkie pomieści w zamknięciu, lub umieścić je w szafie.

W sprawie ogrzewania – polecamy ogrzewanie podłogowe. Zaoszczędzi nam to wiele czasu podczas zimowego i jesiennego sprzątania i wycierania deszczu. Będzie także przyjemne dla stóp. Warto także zamontować w przedpokoju mały grzejnik, który ochroni mieszkanie przed wpływem nadmiernie zimnego powietrza.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK