WANNA W ŁAZIENCE

Na pewno podczas remontu lub budowy zastanawiasz się jaką wannę najlepiej wybrać do łazienki? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Una pewno ułatwimy wybór idealnej wanny do Twojego wnętrza.

Kabiny prysznicowe są coraz bardziej popularne. Ułatwiają i przyśpieszają codzienną higienę. Wieczorny prysznic na pewno jest prostszy do wykonania niż przygotowanie kąpieli w wannie. Pod uwagę możemy brać różne kryteria. Czy mamy na myśli estetykę i wystrój, wygodę i komfort czy po prostu mamy ochotę na wannę? Są osoby, które nie wyobrażają sobie codziennego relaksu w wannie z gorącą wodą.

Najpopularniejszym materiałem, z którego zbudowane są wanny jest akryl. Jest twardy, odporny na zarysowania oraz różnego rodzaju środki chemiczne. Izoluje ciepło, przez co gorąca woda długo taka pozostaje. Jego powierzchnia jest gładka oraz przyjemna w dotyku. Materiał można bardzo utrzymać w czystości. Można także zakupić wannę ze specjalną antybakteryjną powloką, przez co łatwiej zachować higienę. Akrylowe wanny są lekkie i łatwe w transporcie. Są także odporne na korozje. Bardzo ciekawą rzeczą jest ich izolacja akustyczna – akryl sprawia, że woda lejąca się do wanny nie ma niemalże żadnego nieprzyjemnego dźwięku.

Wyróżnia się także wannę żeliwną emaliowaną. Mimo upływu czasu, taka wanna nie traci żadnych swoich właściwości. Są to wanny, które kupuje się na całe życie. Ich największą zaletą jest to, że utrzymuje się w nich stała temperatura wody. Te wanny są jednak bardzo ciężkie, a ich transport zazwyczaj utrudniony. Są także niemalże 2 razy droższe od wanien akrylowych.

Pojemność wanny zwykle zależy od jej kształtu i wielkości. Najmniejsze wanny mieszczą około 75 litrów wody, a w największych zmieści się ich aż 400. Zwracajmy jednak uwagę na wysokie zużycie wody. Do większości łazienek najbardziej pasuje prostokątna wanna Zajmuje najmniej miejsca i jest najłatwiejsza w ustawieniu. Jeżeli mamy do dyspozycji większą przestrzeń to naszą propozycją są wanny owalne, okrągłe – koniecznie wysunięte na środek łazienki. Wyglądają niesamowicie prestiżowo i elegancko. Zobacz nasze pomysły oraz naszą ofertę na Projekty łazienki i Aranżacja łazienki.

Jaka powinna być więc doskonała wanna? Tak naprawdę dla każdego oznacza to co innego. Przed wyborem na pewno musimy dokładnie ustalić jej usytuowanie, tak aby pomieszczenie nadal było funkcjonalne. Należy też zachować odpowiednie odległości pomiędzy innymi urządzeniami sanitarnymi. Możemy także wybrać wiele wersji wanny – antybakteryjne, z hydromasażem, o większej lub mniejszej pojemności, z ciekawym oświetleniem lub możliwością słuchania muzyki. Warto także zapamiętać, że w wannie możemy wziąć prysznic, zaś w kabinie prysznicowej kąpieli już nie. Idealna sytuacja jest jednak wtedy kiedy nie musimy wybierać, i w naszej łazience możemy pozwolić sobie zarówno na prysznic jak i relaksującą wannę.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK